KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14477564
nr 1447 7564
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, 1941 "Modigliani & Picasso". Bildmått: 16x10, yttermått inklusive ram: 40x26 cm. Signerad
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 februari 2022
kl 18:25:13
500 kr
700 kr
900 kr
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt